2016 KPSS Güncel Bilgiler (Sürekli Güncel)

Yasemin Adar, kadınlar serbest stil 75 kilo finalinde Rus Alena Starodubtseva’yı yenerek Avrupa Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazandı.


FİFA’nın yeni başkanı 2009’dan beri Genel Sekreteri olarak görev yapan İtalyan asıllı İsviçreli spor yöneticisi Gianni Infantino. 09/10/2015 – 2015 Nobel Barış Ödülü’ne Tunus Ulusal Diyalog Komitesi layık görüldü. Sekiz milyon İsveç kronu (Yaklaşık 1 milyon dolar) değerindeki Nobel Barış Ödülü, diğer alanlardaki ödüllerle birlikte, 10 Aralık’ta Norveç’in başkenti Oslo’da düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek.


* Ölmeden önce Recep Tayip Erdoğan’a milletimi sana emanet ediyorum diyen lider Aliya İzzet Begovic * Yemen’de Şii isyancılardan ‘darbe girişimi’ Başkent Sanaa’da başkanlık sarayı yakınlarında Şii isyancılarla hükümet güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanırken, hükümet bakanlarından biri olan biteni ‘darbe girişimi’ olarak niteledi. Alınan haberlere göre hükümet Güçleri ile isyancı şii ‘HUSİ’ Güçleri arasında anlaşmaya varılmak üzere…! * Çankaya Sofrası’nın adı Cumhurbaşkanlığı Sofrası olarak değişti * Giyilebilir kalp pilinin mucidi Canan Dağdeviren ABD de yayınlanan dünyanın en prestijli dergilerinden Forbesun “30 yaşında küçük 30 bilim insanı” listesine girdi. Dr. Canan Dağdeviren Harvard Üniversitesi Genç Akademi üyeliğini alan ilk Türk oldu. *FIFA Ballon d’Or 2014 yılın en iyi futbolcusu geçen yıl olduğu gibi Cristiano Ronaldo oldu. *2014 Puskas ödülünü Kolombiyalı James Rodriguez kazandı. *NİJERYA’da dinci terör örgütü BOKO HARAM’ın uluslararası bir askeri üssü ele geçirmesinin ardından Baga kasabasında en az 2 bin kişiyi öldürdü ve tüm kasabayı ateşe verdi. *Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun Paris’teki merkezine uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi, saldırıda 12 kişi hayatını kaybetti. 07/01/2015.

Sonraki sayfalara geçiniz…

İlgili Yazı:  Aziz Sancar Nobel Kimya Ödülü'ne layık görüldü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Atamalarda En Az Kontenjan Verilen İller

Pts Eyl 7 , 2015
2015-2016 Eylül atamaında toplamda 37 bin öğretmenin atanacağı belirlenmişti. Açıklanan kontenjanların ardından iller bazında dağılımı da böylelikle belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı rakamlara göre; Karabük, Bayburt, Yalova, Uşak, Kırşehir ve Isparta‘ya sadece 125 öğretmen kadrosu düşüyor. İşte en az kadro verilen 6 il ve sayıları ise şöyle; Karabük: 12 […]

Son Eklenenler