İllerin enlem ve boylamları

Ülkemizdeki illerin enlem ve boylam bilgileri aşağıda listelenmiştir. İller arası uzaklıklıklara bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sıraİl AdıEnlemBoylam
1ADANA3735,321333
2ADIYAMAN37,76475138,278561
3AFYONKARAHİSAR38,75071430,556692
4AĞRI39,62692243,021596
5AKSARAY38,3686934,03698
6AMASYA40,6499135,83532
7ANKARA39,9207732,85411
8ANTALYA36,8841430,70563
9ARDAHAN41,11048142,702171
10ARTVİN41,1827741,818292
11AYDIN37,85604127,841631
12BALIKESİR39,64836927,88261
13BARTIN41,58105132,460979
14BATMAN37,88116841,13509
15BAYBURT40,25516940,22488
16BİLECİK40,05665630,066524
17BİNGÖL39,06263540,76961
18BİTLİS38,39379942,12318
19BOLU40,57597731,578809
20BURDUR37,46126730,066524
21BURSA40,26686429,063448
22ÇANAKKALE40,15531226,41416
23ÇANKIRI40,60134333,613421
24ÇORUM40,55055634,955556
25DENİZLİ37,7765229,08639
26DİYARBAKIR37,9144140,230629
27DÜZCE40,84384931,15654
28EDİRNE41,68180826,562269
29ELAZIĞ38,68096939,226398
30ERZİNCAN39,7539,5
31ERZURUM39,941,27
32ESKİŞEHİR39,77666730,520556
33GAZİANTEP37,0662237,38332
34GİRESUN40,91281138,38953
35GÜMÜŞHANE40,43858839,508556
36HAKKARİ37,58333343,733333
37HATAY36,40184936,34981
38IĞDIR39,88798444,004836
39ISPARTA37,76477130,556561
40İSTANBUL41,0052728,97696
41İZMİR38,4188527,12872
42KAHRAMANMARAŞ37,58583136,937149
43KARABÜK41,206132,62035
44KARAMAN37,1759333,228748
45KARS40,61666743,1
46KASTAMONU41,3887133,78273
47KAYSERİ38,7312235,478729
48KIRIKKALE39,84682133,515251
49KIRKLARELİ41,73333327,216667
50KIRŞEHİR39,1424934,17091
51KİLİS36,71839937,12122
52KOCAELİ40,8532729,88152
53KONYA37,86666732,483333
54KÜTAHYA39,41666729,983333
55MALATYA38,3551938,30946
56MANİSA38,61909927,428921
57MARDİN37,32116340,724477
58MERSİN36,834,633333
59MUĞLA37,21527828,363611
60MUŞ38,94618941,753893
61NEVŞEHİR38,6939434,685651
62NİĞDE37,96666734,683333
63ORDU40,98387937,876411
64OSMANİYE37,21302636,176261
65RİZE41,0200540,523449
66SAKARYA40,69399730,435763
67SAMSUN41,29278236,33128
68SİİRT37,93333341,95
69SİNOP42,0231435,153069
70SİVAS39,74766237,017879
71ŞANLIURFA37,15914938,796909
72ŞIRNAK37,41874842,491834
73TEKİRDAĞ40,98333327,516667
74TOKAT40,31666736,55
75TRABZON41,0014539,7178
76TUNCELİ39,30735539,438778
77UŞAK38,68230129,40819
78VAN38,4891443,40889
79YALOVA40,6529,266667
80YOZGAT39,81808134,81469
81ZONGULDAK41,45640931,798731
İlgili Yazı:  Marmara Bölgesi İlleri Nelerdir?

 

Yazar hakkında

Osman Tok

Bir Türkçe öğretmenin eğitim adına adadığı adaklar.

Yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.